Galeria

 • Samowystarczalność i muzyczne radical ethno – relacja z 10. „Cieni…”

  Samowystarczalność i muzyczne radical ethno – relacja z 10. „Cieni…”

  10. edycja „Cieni zapomnianych kultur” w pocysterskim Kołbaczu już za nami. Projekt realizowany przez stowarzyszenie Spichlerz Sztuki, w tym roku koncentrował się na temacie budownictwa naturalnego, samowystarczalności i szeroko rozumianej ekologii.

  czytaj dalej >


 • Relacja z drugiej edycji „Ogrodu inspiracji”

  Relacja z drugiej edycji „Ogrodu inspiracji”

  Dwa ostanie tygodnie upłynęły nam pod znakiem twórczych poszukiwań i pozytywnego przedwakacyjnego zamieszania. Najpierw warsztaty botaniczne i akcja edukacyjna poświęcona pszczołom, w którą włączyliśmy się razem z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Później wyszywanie hasła razem z A’la Teatr i nagrania terenowe z Michałem Zygmuntem.

  czytaj dalej >


 • Kołbacz w filmowym cyklu TVP Kultura „Pomniki Historii”

  Kołbacz w filmowym cyklu TVP Kultura „Pomniki Historii”

  Kilka miesięcy temu, w trakcie warsztatów teatralnych z naszą młodzieżą mieliśmy przyjemność gościć ekipę TVP Kultura. Powstawał kolejny odcinek z cyklu Pomniki Historii, realizowany na zlecenie Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

  czytaj dalej >


 • „Cienie… 2016” – architekura, wspólnota i muzyka na styku kultur

  „Cienie… 2016” – architekura, wspólnota i muzyka na styku kultur

  Za nami już kolejna, 9. edycja „Cieni zapomnianych kultur” organizowanych przez nasze stowarzyszenie od 2008 roku w dawnym opactwie cystersów w Kołbaczu. Tematem wiodącym tegorocznego spotkania w spichlerzu była architektura i wspólnota, a w relacje te wprowadzał ceniony reporter i fotograf Filip Springer.

  czytaj dalej >


 • Relacja z projektu „Ogród inspiracji”

  Relacja z projektu „Ogród inspiracji”

  Projekt kulturalno-edukacyjny „Ogród inspiracji” już za nami. Jego zainicjowanie i realizacja możliwe było dzięki finansowemu wsparciu firmy Netto, która objęła patronat nad wydarzeniem. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni, bo efekty pracy z lokalną społecznością były naprawdę wspaniałe.

  czytaj dalej >


 • Teatr światła i kołysanki jidysz – relacja z „Cieni… 2015”

  Teatr światła i kołysanki jidysz – relacja z „Cieni… 2015”

  8. edycja projektu „Cieni zapomnianych kultur” już za nami. W tym roku tematem przewodnim były artystyczne wizje zakorzenione w doświadczeniach dzieciństwa. W przestrzeń gry i zabawy ze światłem, eksperymentowania z jego ulotną i nieprzewidywalną materią zabrał nas Tadeusz Wierzbicki.

  czytaj dalej >


 • Relacja z warsztatów botanicznych

  Relacja z warsztatów botanicznych

  22 maja, w piątek, odbyła się prezentacja efektów pracy warsztatowej. Ogród stworzony przez młodzież pod kierunkiem dr inż. arch. Olgi Sietnickiej z Akademii Sztuki w Szczecinie ożył – stał się miejscem spotkania z mieszkańcami, wspólnych rozmów i słodkiego poczęstunku.

  czytaj dalej >


 • Relacja z „Cieni zapomnianych kultur 2014”

  Relacja z „Cieni zapomnianych kultur 2014”

  Co łączy człowieka z roślinami? Jak mocno wpływają na naszą kulturę i życie codzienne. Jak bardzo oddaliliśmy się od świata natury i dlaczego warto do niej wrócić – te m.in. pytania stawiała 7. edycja „Cieni zapomnianych kultur”.

  czytaj dalej >


 • Pomnik Historii oznakowany!

  Pomnik Historii oznakowany!

  Przy obiektach pocysterskich w Kołbaczu, uznanych w lipcu br. przez Prezydenta RP za Pomnik Historii, pojawiły się opracowane i wyprodukowane przez nas estetyczne, drewniane pulpity.

  czytaj dalej >


 • Warsztaty Capoeira już 4-6 czerwca!

  Warsztaty Capoeira już 4-6 czerwca!

  Od 4-6 czerwca organizujemy warsztaty Capoeira dla młodzieży. Do Kołbacza zawitają Capoeristas ze znanej szkoły Unicar z Wrocławia. Walka, taniec, śpiew, muzyka, akrobacje i duża dawka pozytywnej energii – tego właśnie można się spodziewać.

  czytaj dalej >