Warsztaty Capoeira już 4-6 czerwca!

Od 4-6 czerwca organizujemy warsztaty Capoeira dla młodzieży. Do Kołbacza zawitają Capoeristas ze znanej szkoły Unicar z Wrocławia. Walka, taniec, śpiew, muzyka, akrobacje i duża dawka pozytywnej energii – tego wlaśnie można się spodziewać. Unicar to jedna z dwóch w Polsce szkół, które kontynuują odmianę Capoeira Regional – czyli bardziej dynamiczną i kontaktową formę Capoeira.

Korzenie Capoeiry sięgają XVIII i XIX wieku. Stworzona została przez niewolników w Brazylii, gdzie stała się dla nich sposobem na manifestowanie odrębności kulturowej, rozrywki, zabawy pozwalającej zapomnieć o codziennej niedoli. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich, łącząc w sobie ich rytmy, charakterystyczne pozycje, zawiera też wiele cech kulturowych charakterystycznych dla Indian południowoamerykańskich. Współczesna forma Capoeira łączy w sobie często formy walki i samoobrony, a jej odmiana Regional została zalegalizowana i uznana narodowym sportem Brazylii.

Warsztaty w Kołbaczu poprowadzi 5-osobowa grupa Capoeiristas pod kierunkiem Patryka Stolarza, Estagiario °1 Cachorro, ucznia Professora Sem Memoria (pioniera Capoeira w Polsce). Patryk poznał Capoeira w 1999 r. i od tamtej pory nie daje mu ona spokoju. Bardzo wiele swojego czasu i energii, poświęcił na nakręcanie młodzieży do aktywnego działania. Dwukrotnie odwiedził Salvador da Bahia w Brazylii, gdzie codziennie intensywnie trenował, żeby przywieźć ze sobą jak najwięcej doświadczenia i wiedzy. Przy okazji poznał masę pozytywnych Capoeiristas, którzy regularnie zapraszani są do Polski.

Warsztaty Capoeira zakończymy 6 czerwca pokazem dla mieszkańców Gminy w Świetlicy Wiejskiej w Kołbaczu. Cykliczne, coroczne warsztaty artystyczne dla młodzieży organizujemy dzięki finansowemu wsparciu Gminy Stare Czarnowo oraz pomocy Zespołu Szkół Kołbaczu i Świetlicy Wiejskiej. Dzięki!

więcej:
www.capoeira.wroclaw.pl

Fotorelacja z warsztatów: