Galeria

 • Cienie zapomnianych kultur 2013 – fotorelacja

  Cienie zapomnianych kultur 2013 – fotorelacja

  Po raz szósty spotkaliśmy się w jesienny wieczór w spichlerzu w ramach projektu „Cienie zapomnianych kultur”. Przyszedł czas, żeby opowiedzieć swoją historię – tę, która scalała społeczność Kołbacza od lat 60. aż po upadek komunizmu i budowała tożsamość tego miejsca.

  czytaj dalej >


 • Pamięć, kamień i transowe brzmienia – relacja z „Cieni… 2012”

  Pamięć, kamień i transowe brzmienia – relacja z „Cieni… 2012”

  W sobotę 6 października odbyła się 5. edycja „Cieni zapomnianych kultur”. Jesienna aura i przestrzeń pocysterskiego kościoła w Kołbaczu wraz ze spichlerzem za każdym razem tworzą scenerię tego wieczoru. Co roku spotykamy się z muzyką, obrazem, a przede wszystkim z ludźmi, którzy z pasją ocalają zapomniane dziedzictwo i ważne obszary krajobrazu kulturowego Polski.

  czytaj dalej >


 • Wystawa fotografii Roberta Górskiego „Eksperyment teatralny w kadrze”

  Wystawa fotografii Roberta Górskiego „Eksperyment teatralny w kadrze”

  Na zakończenie wakacji, w niedzielę 26 sierpnia o godz. 12.20, zapraszamy na fotograficzne wspomnienie młodzieżowych warsztatów teatralnych prowadzonych w Kołbaczu pod koniec czerwca przez aktorów Teatru Krzyk z Maszewa. Wernisaż wystawy Roberta Górskiego „Eksperyment teatralny w kadrze” odbędzie się w Galerii Cysterskiej.

  czytaj dalej >


 • Prace remontowe w toku

  Prace remontowe w toku

  Trwają zaawansowane prace nad remontem kościoła pocysterskiego w Kołbaczu. Przed położeniem nowych dachówek nad transeptem i prezbiterium, wymiany wymagały krokwie dachowe, w wielu miejscach spróchniałe i wymagające wzmocnienia.

  czytaj dalej >


 • Cienie zapomnianych kultur 2011 – fotorelacja

  Cienie zapomnianych kultur 2011 – fotorelacja

  Sobotni wieczór w Kołbaczu, czwarte spotkanie w ramach „Cieni zapomnianych kultur”. Żywioł żydowskiej muzyki w pocysterskim kościele. Od free jazzowego szaleństwa, punkowego wykopu, po nostalgiczny nastrój. Tak w skrócie wyglądał koncert CUKUNFT. A wcześniej podróż na wschód.

  czytaj dalej >


 • Cienie zapomnianych kultur 2010 – fotorelacja

  Cienie zapomnianych kultur 2010 – fotorelacja

  Trzecia edycja projektu „Cienie zapomnianych kultur” odbyła się 09.10.2010 r. Usłyszeliśmy koncert światowej klasy akordeonistów – MOTION TRIO (współpracowali m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Michaelem Nymanem, Bobbym McFerrinem, Tomaszem Stańko). Z kolei w Galerii Cysterskiej wspólnie z wydawnictwem Muzyka Odnaleziona otworzyliśmy wystawę fotografii Andrzeja Bieńkowskiego „1000 kilometrów muzyki”.

  czytaj dalej >


 • Kołbacz reKonstrukcja – fotorelacja

  Kołbacz reKonstrukcja – fotorelacja

  Konkurs „Kołbacz reKonstrukacja” odbył się w maju 2010 r. Młodzi architekci i projektanci zmierzyli się z wizją rewitalizacji miejscowości Kołbacz w oparciu o jej unikalne historyczne dziedzictwo.

  czytaj dalej >


 • Cienie zapomnianych kultur 2009 – fotorelacja

  Cienie zapomnianych kultur 2009 – fotorelacja

  W ramach drugiej edycji projektu „Cienie zapomnianych kultur” 17 października 2009 r. w kościoła pocysterskim w Kołbaczu wystąpił Michał Jacaszek jeden z ciekawszych polskich twórców muzyki elektronicznej.

  czytaj dalej >


 • Cienie zapomnianych kultur 2008 – fotorelacja

  Cienie zapomnianych kultur 2008 – fotorelacja

  Pierwsza edycja imprezy „Cienie zapomnianych kultur” odbyła się 25 października 2008 r. Projekt ulokowany w pocysterskich murach kołbackiego kościoła zainaugurowała nastrojowa wyprawa w poszukiwaniu śladów przemijającej kultury cysterskich mnichów.

  czytaj dalej >