PREMIERA! Płyta „Być” Jerzego Mazzolla po raz pierwszy na żywo!

Łapcie od nas porcję harmonii, piękna i improwizacji! Jerzy Mazzoll w premierowym wykonaniu na żywo materiału z płyty „Być” – w dawnym opactwie cystersów w Kołbaczu, najstarszym opactwie cysterskim na Pomorzu.

Koncert rozgrzał nasze dusze podczas 15 edycji „Cieni zapomnianych kultur”. W sam raz na długie wieczory. Czułego odbioru! Niech muzyka płynie, daje pokój i radość.

Jerzy Mazzoll (klarnet basowy i metalowy)
Michał Szturomski (gitara, elektronika)
Miłosz Wośko (instrumenty klawiszowe)

Podziękowania za współpracę dla Elżbiety Mazzoll.

Dziękujemy realizatorom materiału video: Przemysławowi Kudace i Ernesta Homolce. Zostanie to z nami – i o to chodzi. Podziękowania dla ekipy technicznej: Stanisław Fabjańczuk (dźwięk) i Paweł Żmuda (światło). Wszystko pięknie wybrzmiało i zaświeciło.  

Serdeczne podziękowania dla ks. Grzegorza Chmiela, nowego proboszcza parafii pw. NSPJ za otwartość i życzliwą gościnę w pocysterskiej przestrzeni.

Koncert został zarejestrowany 14 października 2023 r.Mazzoll o swojej płycie:
„Być” powstała z tęsknoty za melodią zwykłych dni, za pokojem serca w otoczeniu bliskich. W każdej z tych krótkich form zawarty jest czas, emocje, uczucia i myśli, kompozycja oddająca przestrzeń, która powoli się porządkowała i odkrywała swój głęboki sens. Można jej słuchać niemal w ciszy i w hałasie, raz lub wielokrotnie i złapać w niej coś tylko dla siebie. To wszystko stało się możliwe dzięki spotkaniu z Michałem Szturomskim, które wzbudziło we mnie nadzieję, że raz jeszcze ktoś zdoła odczytać te wszystkie pracujące we mnie kody i idee arytmii, że miłość i akceptacja błędu mogą zostać ujęte w kolejną formę i zawarliśmy ją w tej płycie”

Piotr Rytowski, Jazz Press:
„Rytmiczne, elektroniczne podkłady i niezwykle subtelna gra lidera na klarnecie to zdecydowanie inny krajobraz dźwiękowy niż ten, do którego artysta nas przyzwyczaił. Kluczowe moim zdaniem jest jednak to, że ani przez moment nie mamy wątpliwości, że słuchamy niezwykle doświadczonego artysty, że możemy poczuć to, co chce nam, słuchaczom przekazać – emocje, uczucia i myśli Jerzego Mazzolla, który zatęsknił za prostotą, oddechem, spokojem. Myślę, że dziś wszyscy tego potrzebujemy”.


Fotorelacja z koncertu