Nasza animacja nagrodzona w konkursie Digital Ars

Miło nam poinformować, że nasza animacja „Kołbackie Uniwersum – Splendor Revixit” otrzymała II nagrodę w konkursie Digital Ars! To pierwszy w Polsce konkurs dla sztuk wizualnych tworzonych z udziałem AI. I tak oto przeszłość spotyka się z przyszłością – bo AI oswajaliśmy w animacji, która powstała z okazji 850-lecia fundacji klasztoru cystersów w Kołbaczu.

Brawo Patryk Stępniak-Pater za wizualną stronę tej opowieści, która została doceniona – za masę wykonanej pracy i kreatywne wykorzystanie nowych narzędzi, które pozowliły podjąć próbę rekonstrukcji cysterskiego opactwa w Kołbaczu. Ta opowieść nie byłaby tak czarująca, gdyby nie świetna muzyka – brawo i dzięki dla Artura Sosena Klimaszewskiego za każdy dźwiękowy smaczek! Animacja została nagrodzona w kategorii „Metamorfozy”.

W lipcu zostanie uruchomiona wirtualna wystawa na stronie konkursie Digital Ars, a we wrześniu będzie można zobaczyć naszą animację i inne nagrodzone prace na wystawie w Hali Koszyki w Warszawie. Zapraszamy! Animacja „Kołbackie Uniwersum” powstała w ramach 15 edycji projektu „Cienie zapomnianych kultur” w dawnym opactwie cystersów w Kołbaczu – dla tych którzy nie widzieli niżej link:

ANIMACJA KOŁBACKIE UNIWERSUM – SPLENDOR REVIXIT

Niżej video z wynikami konkursu