Eksperyment teatralny

Zdarzenie teatralne przygotowane przez młodzież z Kołbacza i okolic pod kierunkiem aktorów Teatru Krzyk z Maszewa, Marka Kościółka i Marcina Pławskiego, w ramach warsztatów teatralnych. Eksperyment łączył formę happeningu i spektaklu teatralnego i dział się w trzech miejscach – trzech stacjach: Stacja-Licytacja (przy starej szkole – zabytkowym, niszczejącym dworku), Stacja Wspomnień (budynek starej gorzelni) i Stacja Intymna (Świetlica Wiejska).

To była teatralna interwencja, w przestrzeń społeczną, architektoniczną, historyczną (wspomnienie przesiedleń) i emocjonalną naszej miejscowości. Ciekawe, nowe doświadczenie dla mieszkańców i mocne przeżycia dla uczestników, młodych ludzi którzy w kilka dni stali się zespołem i odważyli się wyrażać swoje emocje. Szacunek dla aktorów Teatru Krzyk. Wulkan energii i wrażliwości na innych, do tego uważni obserwatorzy lokalnej rzeczywistości :-). Otwierają ludzi, pomagają młodym realizować marzenia. Wielka sprawa.

Warsztaty realizowaliśmy w dniach 19-21 czerwca we współpracy ze Zespołem Szkół w Kołbaczu i miejscową Świetlicą Wiejską. Warsztaty i spektakl „eksPLoracja” (który odbył się pierwszego i dnia warsztatów) finansowane były przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie.