Zapraszamy na radiową i fotograficzną relację z 16 edycji „Cieni zapomnianych kultur”! Zadziało się nam ważne spotkanie wokół pamięci, tożsamości, wędrowania i zadomowiania. Uchwyciła to w rozmowie z naszymi gośćmi Agata Rokicka z Radia Szczecin.
Link do rozmowy z Agaty Rokickiej z Radia Szczecin z gośćmi tegorocznych „Cieni…”
Link do audycji Agaty Rokickiej „Machina czasu”, w tym rozmowy z z Agatą Szydłowską
Link do zapowiedzi wydarzenia, w tym parę słów o działaniach Spichlerza
W pierwszej części spotkanie z Agatą Szydłowską i wystawa wokół książki 'Futerał” i zamieszkiwania w PRL-u – dziękujemy za inspiracje i obalanie stereotypów na temat tego czasu. Entuzjaści i krytycy wnętrz z czasów PRL-u dostali materiał do przemyśleń 😊.
A w drugiej części – pieśni, które przywędrowały do pocysterskiego Kołbacza, a za nimi nasza publiczność i dużo ciepłych emocji. To był cudowny wieczór z „Wandering Songs” Weroniki Grozdew-Kołacińskiej & Musos, w składzie: Kacper Malisz, Dorota Błaszczyńska-Mogilska, Marta Maślanka, Wojciech Pulcyn, Bart Pałyga, Wojciech Lubertowicz. Kumulacja folkowych osobowości! Powędrowaliśmy za pieśnią – z greckiej, bułgarskiej i rodzimej tradycji, przypominając sobie, jak ważnym jest nośnikiem emocji, tradycji i pamięci.
Ukłony dla naszej publiczności, patronów i sponsorów – przyjaciół pocysterskiego Kołbacza, którzy od 16 lat wędrują z nami podczas „Cieni zapomnianych kultur”. Bez Was to by się nie zadziało!
Fot. Tomasz Tarnowski
(więcej zdjęć na FB Spichlerz Sztuki)
—-
16 edycję „Cieni zapomnianych kultur” zrealizowaliśmy dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego, Powiatu Gryfińskiego, Gminy Stare Czarnowo i naszych patronów – przyjaciół pocysterskiego Kołbacza: firm Asko-Tech, ELTE, Spółka Wodna Kołbacz, Odra Land, Pro Fit Food, Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Kołbacz, Nadleśnictwo Gryfino i prywatnych darczyńców. Dziękujemy, że byliście z nami po raz 16. ❤️