MY NA FACEBOOK'u

ZOBACZ GALERIĘ

Cienie zapomnianych kultur 2011
Galeria Cysterska
Cienie zapomnianych kultur 2013
Zobacz nas na You Tube
Cienie zapomnianych kultur 2010
Cienie zapomnianych kultur 2009
Cienie zapomnianych kultur 2008
Spichlerz w światłocieniu

Zobacz folder "Cieni... 2021"

14.09


ZOBACZ FOLDER


Zachęcamy do pobrania tegorocznego folderu "Cieni zapomnianych kultur" 2021 w wersji elektronicznej. Jak co roku projekt tego wydawnictwa, jak i pozostałych materiałów promujących nasze wydarzenie przygotował Piotr Kubicki, który przez 14 lat wypracował, wg nas ciekawą i spójną identyfikację imprezy :)

Fragment tekstu wprowadzjącego Mai Iwaszkiewicz:

"Zapraszam na wyprawę w świat, w którym wszystko co istnieje ma drugie znaczenie, jednorożce i feniksy to zwyczajne zwierzęta a morskie stwory tworzą podwodne biskupstwa.

Ten świat to średniowiecze. Epoka niesamowicie ciekawa, tajemnicza i niedoceniona. Godzina to bardzo mało, żeby odkryć jej wszystkie sekrety, ale chciałabym w tym czasie pokazać, jak patrzeć na średniowieczną sztukę, żeby się do niej nie zrazić oraz jak znajdować i odszyfrowywać jej symbole (...)".

---
Tegoroczne „Cienie zapomnianych kultur” w dawnym opactwie cystersów w Kołbaczu dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021. Wydarzenie współfinansowane jest także ze środków Województwa Zachodniopomorskiego i Starostwa Powiatowego w Gryfinie oraz przy wsparciu lokalnych sponsorów i nieustraszonych przyjaciół pocysterskiego Kołbacza – firm Asko-Tech, Elte, Spółka Wodna Kołbacz, Odra Land, MN Sport, Nadleśnictwo Gryfino, Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Kołbacz. Piękne dzięki!

Dziękujemy również księdzu Andrzejowie Sowie, proboszczowi parafii NSPJ w Kołbaczu.PARTNERZY / SPONSORZY / PATRONI MEDIALNI:

Mapa dźwiękowa Kołbacza

Efekt nagrań terenowych zrealizowanych przez lokalną młodzież pod kierunkiem Michała Zygmunta, w ramach projektu "Ogród inspiracji" WIĘCEJ...

Mapping 3D

Trzy odsłony mappingu, inspirowane historią opactwa cystersów w Kołbaczu, zrealizowane podczas "Cieni zapomnianych kultur" 2018-2020 WIĘCEJ...

Rozeta inspiruje

Słynna kołbacka rozeta inspiruje i dziś - stanowi atrakcyjny motyw dla wzornictwa i promocji regionu. WIĘCEJ...

Życie w kolektywie

Wystawa prezentująca społeczność Kołbacza i okolic zorganizowaną wokół socjalistycznej idei agromiasta. WIĘCEJ...

Pierwszy Film o Kołbaczu

Film powstał w ramach warsztatów filmowych dla młodzieży Polska.doc (11-17 lipca 2011 r.). WIĘCEJ...

Podróż przez Weizacker

Strój pyrzycki, strój Weizacker... Dwie nazwy splecione w jedną, niezwykłą historię... WIĘCEJ...

Doba z cystersami

Wystawa fotografii Piotra Kubickiego, której wernisaż odbył się 25 października 2008 roku, podczas pierwszej edycji projektu kulturalnego „Cienie zapomnianych kultur”. WIĘCEJ...