MY NA FACEBOOK'u

ZOBACZ GALERIĘ

Cienie zapomnianych kultur 2011
Galeria Cysterska
Cienie zapomnianych kultur 2013
Zobacz nas na You Tube
Cienie zapomnianych kultur 2010
Cienie zapomnianych kultur 2009
Cienie zapomnianych kultur 2008
Spichlerz w światłocieniu

Wakacyjne warsztaty pracy z dźwiękiem Asi Miny

Miło nam zapowiedzieć tegoroczny, wakacyjny „Ogród inspiracji” (5-7 lipca) w pocysterskim Kołbaczu pod patronatem Netto Polska, a w nim „Warsztaty pracy z dźwiękiem Asi Miny”.

Asi Mina, czyli Joanna Bronisławska wykonuje od ponad 2o lat kapitalną pracę edukacyjną z dziećmi, otwierając je na świat dźwięków - dlatego bardzo cieszymy się z możliwości spotkania w naszym małym, ale otwartym na eksperymenty Kołbaczu :)

Program warsztatów:

Dzień 1 CISZA
(5 lipca, piątek, 17.30-19.30)
Zaczniemy od ciszy. To jej szukamy i potrzebujemy. I mamy do niej prawo. Porozmawiamy o ekologii akustycznej, wsłuchamy się w to co nas otacza oraz w to co w środku: bicie własnego serca - bo przecież wszyscy rodzimy się perkusistami, bulgoty w brzuchu, płynącą w żyłach krew... Wykonamy wspólnie 4'33 Johna Caga i dowiemy się kim był i co tworzył tenże Janek Klatka. Użyjemy swoich ciał jak instrumentów, mamy przecież głos i całą sekcję perkusyjną zawsze przy sobie tzw.body drumming.
Poczujemy, że grać można na wszystkim, a muzyka/dźwięki są wszędzie!

Dzień 2 DŹWIĘK
(6 lipca, sobota, 10.00-12.00)
Poznamy różne źródła dźwięków. Od tych nieoczywistych jakim jest np. folia bąbelkowa, aż do instrumentów takich jak ocena drum, kalimby czy gadający bęben. Stworzymy Orkiestrę Dnia Jednego i pokażemy co nam gra w duszy, sercu i głowie. Wykorzystamy także rury tonalne, butelki, gazety i zrobimy sobie podręczną grzechotkę w 2 minuty.
Przeczytamy fragmenty książki M.U.ZY.K.A. autorów Mi.Mendyka i M.Libery wydawnictwo Dwie Siostry i zainspirujemy się do kolejnych działań.

Dzień 3 VEGE
(7 lipca, niedizela, 10.00-12.00)
To dobry czas dla wegetarian! Na wzór wiedeńskiej orkiestry warzywnej staniemy się lutnikami i wykonamy instrumenty tylko i wyłącznie z warzyw. Noże, deski, wiertła, linijki - jak w prawdziwym warsztacie.
Bakłażanowe kłapacze, marchewkowe flety i gwizdki, arbuzowe bębny - będzie pachnieć, będziemy grać a potem jeść! Wspólnie stworzymy opowieść i warzywno - owocową muzykę a na koniec warsztatów zagramy słuchowisko.

Warsztatowy rozkład jazdy:

5 lipca (pt.) od godz. 17.30-19.30
6 lipca (sob) od godz. 10-12
7 lipca (ndz) od godz. 10-12
Miejsce: świetlica w Kołbaczu, ul. Szarych Mnichów 6
- Warsztaty dla dzieci w wieku: 6-10 lat
- Udział wraz z dorosłym opiekunem
- Udział bezpłatny / ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Rezerwacja: radek@spichlerz-sztuki.pl

Joanna Bronisławska / ASI MINA – artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą „Wszystko mam!Tylko gdzie?”. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granica (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn).

Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne.
Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Z tej okazji nagrała płytę pt.: „Wybiegły!”z 40 osobową młodzieżową orkiestrą dętą. W 2011 i 2014 nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU – nadawanego przez  Polskie Radio Program Trzeci „Trójka”. Jest Ambasadorem MUZYKOTEKI SZKOLNEJ.

W 2014 roku odbyła się premiera jej płyty pt.”BIAŁO” na podstawie próz Mirona Białoszewskiego z tomu „Szumy, zlepy, ciągi”, które ukazały się nakładem wydawnictwa BÓŁT records i mik.musik.! W 2015 roku we współpracy z magazynem o muzyce współczesnej Glissando, Muzykoteką Szkolną i Narodowym Instytutem Audiowizualnym ukazała się płyta z nagraniami dokumentalnymi z lekcji muzyki i warsztatów, które prowadzi pt. „jest LEKCJAjestTEMAT”.

Współtworzy międzynarodowy projekt artystyczny  - „EfterSóleyDMKAsiKids”. Jest członkiem rady programowej UNESCO odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych w dziedzinie muzyki. Od 2016 roku na zaproszenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy „MUZYKODROM – stacje lotów muzycznych”, miejsce gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem. Od stycznia 2017 roku prowadzi cykl audycji dla dzieci i rodziców „Aukso4Kids” we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

Lubi ludzi. Ciągle gdzieś biegnie. Dużo rozmyśla.
www.facebook.com/AsiMinaaa

Mapa dźwiękowa Kołbacza

Efekt nagrań terenowych zrealizowanych przez lokalną młodzież pod kierunkiem Michała Zygmunta, w ramach projektu "Ogród inspiracji" WIĘCEJ...

Mapping 3D

Trzy odsłony mappingu, inspirowane historią opactwa cystersów w Kołbaczu, zrealizowane podczas "Cieni zapomnianych kultur" 2018-2020 WIĘCEJ...

Rozeta inspiruje

Słynna kołbacka rozeta inspiruje i dziś - stanowi atrakcyjny motyw dla wzornictwa i promocji regionu. WIĘCEJ...

Życie w kolektywie

Wystawa prezentująca społeczność Kołbacza i okolic zorganizowaną wokół socjalistycznej idei agromiasta. WIĘCEJ...

Pierwszy Film o Kołbaczu

Film powstał w ramach warsztatów filmowych dla młodzieży Polska.doc (11-17 lipca 2011 r.). WIĘCEJ...

Podróż przez Weizacker

Strój pyrzycki, strój Weizacker... Dwie nazwy splecione w jedną, niezwykłą historię... WIĘCEJ...

Doba z cystersami

Wystawa fotografii Piotra Kubickiego, której wernisaż odbył się 25 października 2008 roku, podczas pierwszej edycji projektu kulturalnego „Cienie zapomnianych kultur”. WIĘCEJ...