MY NA FACEBOOK'u

ZOBACZ GALERIĘ

Cienie zapomnianych kultur 2011
Galeria Cysterska
Cienie zapomnianych kultur 2013
Zobacz nas na You Tube
Cienie zapomnianych kultur 2010
Cienie zapomnianych kultur 2009
Cienie zapomnianych kultur 2008
Spichlerz w światłocieniu

Koncert Michała Zygmunta - na finał "Ogrodu inspiracji"

06.2017

W środę 7 czerwca o godz. 19.00 w spichlerzu przy kościele pocysterskim w Kołbaczu odbędzie się kameralny koncert Michała Zygmunta, cenionego gitarzysty, kompozytora, autora słuchowisk. Koncert jest uwieńczeniem kolejnej odsłony projektu "Ogród inspiracji" - warsztatów dźwiękowych z Michałem Zygmuntem. Pod kierunkiem artysty młodzież kołbacka zbiera nagrania terenowe i tworzy dźwiękową mapę miejscowości, uczy się nagrywać dźwięki przyrody, miejscowości, przestrzeni, budynku i otwierać się na historię, jaką potrafią opowiedzieć otaczające nas dźwięki. Koncert poprzedzi krótki pokaz efektu działań warsztatowych.

Michał Zygmunt gości u nas po raz drugi - bardzo dobrze wspominamy jego koncert z projektem "Muzyki" podczas "Cieni zapomnianych kultur" w 2012 roku. Serdecznie zapraaszamy na dźwiękową podróż!
WSTĘP WOLNY
---
Michał Zygmunt jest artystą jest gitarzystą i kompozytorem zafascynowanym odkrywaniem dawnych światów. Zbiera pojedyncze dźwięki i wykorzystuje w muzyce równorzędnie obok gitar i innych instrumentów. Chętnie sampluje z archiwalnych nagrań i przy ich pomocy ożywia duchy z przeszłości. Ciekawą cechą twórczości jest eklektyczne połączenie najlepszych cech różnych gatunków muzyki, „wsiowych” i światowych, awangardy z tradycją. Jest autorem 6 płyt, które nagrał zarówno solo, jak i we współpracy ze znakomitymi muzykami w najlepszych studiach nagrań.

Doceniony przez słuchaczy w Polsce i za granicą. Współpracował z takimi znakomitościami jak: Jan Bang, Erik Honoré, Nils Petter Molvær, Roli Mosimann, Arve Henriksen. Jest współautorem Festiwalu Punkt Eklektik Session, który połączył dwa innowacyjne, europejskie festiwale i wpisał się w ogólnopolski kalendarz wydarzeń muzycznych. Pomysłodawca serii Odra Guitars- instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Autor muzyki teatralnej, filmowej i ilustracyjnej, twórca słuchowisk. Laureat nagrody Emocje 2015 Radia Wrocław Kultura w kategorii muzyka, doceniony za muzyczną indywidualność i odkrywanie innych wymiarów muzyki.
www.acoustic.pl

Patronem i sponsorem projektu "Ogród inspiracji" w dawnym opactwie cystersów w Kołbaczu jest sieć sklepów Netto. Partnerami są Zespół Szkół w Kołbaczu i Dom Konwersów.

Mapa dźwiękowa Kołbacza

Efekt nagrań terenowych zrealizowanych przez lokalną młodzież pod kierunkiem Michała Zygmunta, w ramach projektu "Ogród inspiracji" WIĘCEJ...

Mapping 3D

Trzy odsłony mappingu, inspirowane historią opactwa cystersów w Kołbaczu, zrealizowane podczas "Cieni zapomnianych kultur" 2018-2020 WIĘCEJ...

Rozeta inspiruje

Słynna kołbacka rozeta inspiruje i dziś - stanowi atrakcyjny motyw dla wzornictwa i promocji regionu. WIĘCEJ...

Życie w kolektywie

Wystawa prezentująca społeczność Kołbacza i okolic zorganizowaną wokół socjalistycznej idei agromiasta. WIĘCEJ...

Pierwszy Film o Kołbaczu

Film powstał w ramach warsztatów filmowych dla młodzieży Polska.doc (11-17 lipca 2011 r.). WIĘCEJ...

Podróż przez Weizacker

Strój pyrzycki, strój Weizacker... Dwie nazwy splecione w jedną, niezwykłą historię... WIĘCEJ...

Doba z cystersami

Wystawa fotografii Piotra Kubickiego, której wernisaż odbył się 25 października 2008 roku, podczas pierwszej edycji projektu kulturalnego „Cienie zapomnianych kultur”. WIĘCEJ...