MY NA FACEBOOK'u

ZOBACZ GALERIĘ

Cienie zapomnianych kultur 2011
Galeria Cysterska
Cienie zapomnianych kultur 2013
Zobacz nas na You Tube
Cienie zapomnianych kultur 2010
Cienie zapomnianych kultur 2009
Cienie zapomnianych kultur 2008
Spichlerz w światłocieniu

Festiwal Wędrowny na Gotyckim Szlaku

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza po raz trzeci do udziału w Letnim Festiwalu Wędrownym Na Gotyckim Szlaku – Muzyka w zabytkach Pomorza Zachodniego 2012.

"Ideą festiwalu jest połączenie programowego cyklu koncertowego z prezentacją wielowymiarowej trasy turystycznej. Podczas kolejnych sobót miesięcy letnich odbiorcy mają okazję do uczestnictwa w programie spotkań historycznych, zwiedzania z przewodnikiem trasy turystycznej, poznania atrakcji lokalnych oraz udziału w koncertach odnoszących się do historii i tożsamości wybranych miejsc. Tegoroczny gotycki szlak prowadzi z Kołbacza, poprzez Stargard, Chojną, Trzcińsko-Zdrój, Gryfino do Szczecina.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Gminy Miasto Szczecin oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej."
Jednym z partnerów festiwalu, który tradycyjnie swój początek ma w Kołbaczu, jest stowarzyszenie Spichlerz Sztuki.

PROGRAM FESTIWALU W KOŁBACZU
18 sierpnia o godz. 19.00 w kościele pocysterskim w Kołbaczu usłyszymy koncert muzyki renesansowej w wykonaniu zespołu "Epithalamion". Wcześniej, o godz. 18.00 zwiedzanie obiektów pocysterskich. "Epithalamion" jest to pierwszy w Polsce kwartet renesansowych fletów poprzecznych. Muzyka renesansu, zdominowana przez twórczość wokalną, mieniła się jednak również całą paletą barw instrumentalnych, a różnorodność stosowanych ówcześnie instrumentów nie miała sobie równych w późniejszych epokach.

Obok tańców i czysto instrumentalnych form muzycznych takich jak ricercar, fantazja, preludium czy później canzona alla francese zespół wykonuje też instrumentalne wersje utworów wokalnych dodając do nich w jednym z głosów wirtuozowskie ozdobniki.

O ile zespoły viol, czy fletów prostych spotyka się obecnie dość często, o tyle "consorty" renesansowych fletów poprzecznych należą wciąż do rzadkości. „Epithalamion” pragnie przyczynić się do zapełnienia tej luki i zaznajomić publiczność z niezwykłym brzmieniem tych instrumentów, jakże odmiennym od dźwięku ich barokowych, klasycznych czy współczesnych form. Zespół współpracuje stale ze sopranistką Wandą Laddy, która gra również na instrumentach perkusyjnych.

Wykonawcy :
Zespół Epithalamion
Wanda Laddy – śpiew, perkusja
Magdalena Pilch, Małgorzata Klisowska, Olga Musiał-Kurzawska, Paweł Iwaszkiewicz –poprzeczne flety renesansowe


www.famd.pl

Mapa dźwiękowa Kołbacza

Efekt nagrań terenowych zrealizowanych przez lokalną młodzież pod kierunkiem Michała Zygmunta, w ramach projektu "Ogród inspiracji" WIĘCEJ...

Mapping 3D

Trzy odsłony mappingu, inspirowane historią opactwa cystersów w Kołbaczu, zrealizowane podczas "Cieni zapomnianych kultur" 2018-2020 WIĘCEJ...

Rozeta inspiruje

Słynna kołbacka rozeta inspiruje i dziś - stanowi atrakcyjny motyw dla wzornictwa i promocji regionu. WIĘCEJ...

Życie w kolektywie

Wystawa prezentująca społeczność Kołbacza i okolic zorganizowaną wokół socjalistycznej idei agromiasta. WIĘCEJ...

Pierwszy Film o Kołbaczu

Film powstał w ramach warsztatów filmowych dla młodzieży Polska.doc (11-17 lipca 2011 r.). WIĘCEJ...

Podróż przez Weizacker

Strój pyrzycki, strój Weizacker... Dwie nazwy splecione w jedną, niezwykłą historię... WIĘCEJ...

Doba z cystersami

Wystawa fotografii Piotra Kubickiego, której wernisaż odbył się 25 października 2008 roku, podczas pierwszej edycji projektu kulturalnego „Cienie zapomnianych kultur”. WIĘCEJ...