MY NA FACEBOOK'u

ZOBACZ GALERIĘ

Cienie zapomnianych kultur 2011
Galeria Cysterska
Cienie zapomnianych kultur 2013
Zobacz nas na You Tube
Cienie zapomnianych kultur 2010
Cienie zapomnianych kultur 2009
Cienie zapomnianych kultur 2008
Spichlerz w światłocieniu

EksPLoracja i warsztaty z Teatrem Krzyk

06.06.2012
W dniach 19 – 21 czerwca organizujemy wspólnie z Zespołem Szkół w Kołbaczu oraz Świetlicą Wiejską warsztaty teatralne, które poprowadzą aktorzy Teatru Krzyk z Maszewa. W programie warsztatów, m.in. odwaga sceniczna, emocje, jako serce myśli aktora, partnerstwo na scenie, improwizacja, budowanie wyobraźni scenicznej, ćwiczenia akrobatyczne.

Wprowadzeniem do warsztatów będą zajęcia prowadzone na lekcjach języka polskiego przez p. Ewę Pietruszkę pt. „Historia jednego zdjęcia”. Młodzież wybierając ważną dla siebie lub dla swojej rodziny fotografię, będzie uczyła się opowiadać historię własną, rodzinną, swojego otoczenia. W ramach warsztatów z aktorami Teatru Krzyk ten wątek będzie rozwijany. Młodzież spróbuje eksplorować przy użyciu technik aktorskich obszar własnej narracji i tożsamości.

We wtorek, 19 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy na spektakl Teatru Krzyk „EksPLoracja”, podejmujący trudne kwestie wspólnoty, zespołowości oraz życiowych wyborów.

„Niepokój zespołowości to nasza obecna partytura, z którą chcemy się podzielić z widzami. Najnowszy spektakl można też nazwać szkicem na temat wyborów, przed którymi stajemy, albo iluzji, że takowych dokonujemy. Jako inspirację potraktowaliśmy wydarzenia z historii Polski przed rokiem 1989. Nie traktujemy ich jednak jako zbioru popkulturowych gadżetów, ani jako wydumanego mitu założycielskiego współczesnej Polski i Europy. Dzielimy się naszą refleksją szukając przez pryzmat przeżyć naszych ojców i matek”.

Teatr Krzyk z Maszewa - teatr alternatywny, założony został w 2002 roku w Maszewie przez Marka Kościółka, byłego aktora Teatru Brama i absolwenta Akademii w Gardzienicach, który jest kierownikiem teatru i reżyserem spektakli. Teatr jest laureat wielu nagród teatralnych, organizatorem licznych akcji happeningowych, warsztatów, projektów społecznych. Gospodarz organizowanych w Maszewie festiwali: Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej Wejrzenia i Krzykowisko.

Warsztaty teatralne i spektakl finansowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie.

www.krzyk.art.pl

Mapa dźwiękowa Kołbacza

Efekt nagrań terenowych zrealizowanych przez lokalną młodzież pod kierunkiem Michała Zygmunta, w ramach projektu "Ogród inspiracji" WIĘCEJ...

Mapping 3D

Trzy odsłony mappingu, inspirowane historią opactwa cystersów w Kołbaczu, zrealizowane podczas "Cieni zapomnianych kultur" 2018-2020 WIĘCEJ...

Rozeta inspiruje

Słynna kołbacka rozeta inspiruje i dziś - stanowi atrakcyjny motyw dla wzornictwa i promocji regionu. WIĘCEJ...

Życie w kolektywie

Wystawa prezentująca społeczność Kołbacza i okolic zorganizowaną wokół socjalistycznej idei agromiasta. WIĘCEJ...

Pierwszy Film o Kołbaczu

Film powstał w ramach warsztatów filmowych dla młodzieży Polska.doc (11-17 lipca 2011 r.). WIĘCEJ...

Podróż przez Weizacker

Strój pyrzycki, strój Weizacker... Dwie nazwy splecione w jedną, niezwykłą historię... WIĘCEJ...

Doba z cystersami

Wystawa fotografii Piotra Kubickiego, której wernisaż odbył się 25 października 2008 roku, podczas pierwszej edycji projektu kulturalnego „Cienie zapomnianych kultur”. WIĘCEJ...