MY NA FACEBOOK'u

ZOBACZ GALERIĘ

Cienie zapomnianych kultur 2011
Galeria Cysterska
Cienie zapomnianych kultur 2013
Zobacz nas na You Tube
Cienie zapomnianych kultur 2010
Cienie zapomnianych kultur 2009
Cienie zapomnianych kultur 2008
Spichlerz w światłocieniu

"Cienie zapomnianych kultur" już 6 października

03.09.2012

6 października, w sobotni wieczór, ruszamy z kolejną edycją naszych jesiennych spotkań. "Cienie zapomnianych kultur" organizujemy w Kołbaczu od 2008 roku. Przestrzeń pocysterskiego kościoła z XII/XIII w. wraz z wyjątkowym spichlerzem jest za każdym razem scenerią  kameralnych spotkań z muzyką, obrazem, a przede wszystkim z ludźmi, którzy z pasją ocalają zapomniane dziedzictwo. 

W tym roku w spichlerzu (Galerii Cysterskiej) spotkamy się z Szymonem Modrzejewskim, założycielem grupy kamieniarzy Magurycz, która wykonuje tytaniczną pracę w Polsce południowo-wschodniej, gdzie ocala obszary sacrum i wieloetniczności (m.in. na terenach Łemkowszczyzny i Bojkowszczyzny).

W części muzycznej usłyszymy projekt "Muzyki" Michała Zygmunta, jednej z ciekawszych osobowości polskiej sceny gitarowej. "Muzyki" to dźwięki wydobyte z tła archiwalnych fotografii, bezkompromisowo i odważnie ukazujące piękno polskiej muzyki źródeł, jej transowy puls i rytm.

Co roku nasza impreza może odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Stare Czarnowo, Starostwa Powiatowego w Gryfinie oraz naszych lokalnych sponsorów - wspaniałych przyjaciół pocysterskiego Kołbacza, którzy towarzyszą nam od pierwszej edycji.

Serdecznie zapraszamy 6 października, początek godz. 19.00, wstęp wolny. W trakcie imprezy można będzie nabyć ciegiełki wspierające dalszą rewitalizację kościoła pocysterskiego w Kołbaczu - w tym rekonstrukcję unikalnej rozety.

Mapa dźwiękowa Kołbacza

Efekt nagrań terenowych zrealizowanych przez lokalną młodzież pod kierunkiem Michała Zygmunta, w ramach projektu "Ogród inspiracji" WIĘCEJ...

Mapping 3D

Trzy odsłony mappingu, inspirowane historią opactwa cystersów w Kołbaczu, zrealizowane podczas "Cieni zapomnianych kultur" 2018-2020 WIĘCEJ...

Rozeta inspiruje

Słynna kołbacka rozeta inspiruje i dziś - stanowi atrakcyjny motyw dla wzornictwa i promocji regionu. WIĘCEJ...

Życie w kolektywie

Wystawa prezentująca społeczność Kołbacza i okolic zorganizowaną wokół socjalistycznej idei agromiasta. WIĘCEJ...

Pierwszy Film o Kołbaczu

Film powstał w ramach warsztatów filmowych dla młodzieży Polska.doc (11-17 lipca 2011 r.). WIĘCEJ...

Podróż przez Weizacker

Strój pyrzycki, strój Weizacker... Dwie nazwy splecione w jedną, niezwykłą historię... WIĘCEJ...

Doba z cystersami

Wystawa fotografii Piotra Kubickiego, której wernisaż odbył się 25 października 2008 roku, podczas pierwszej edycji projektu kulturalnego „Cienie zapomnianych kultur”. WIĘCEJ...