MY NA FACEBOOK'u

ZOBACZ GALERIĘ

Cienie zapomnianych kultur 2011
Galeria Cysterska
Cienie zapomnianych kultur 2013
Zobacz nas na You Tube
Cienie zapomnianych kultur 2010
Cienie zapomnianych kultur 2009
Cienie zapomnianych kultur 2008
Spichlerz w światłocieniu

"Cienie zapomnianych kultur" 2020 - wspomnienie

11.2020

13. edycja "Cieni zapomnianych kultur" była dla nas mocno innym przeżyciem ze względu na sytuację pandemiczną. Z perspektywy następnych tygodni, kiedy wydarzenia kulturalne zostały zamrożone, możemy docenić to, że mogliśmy bezpośrednio wziąć udział w tym wspólnotowym doświadczeniu, w które wprowadziły nas niguny. W maseczkach, ale z uśmiechem w oczach i ciepłem w sercu.

Niestety obowiązujące obostrzenia powodowały, że nie wszyscy mogliśmy się spotkać - może choć częściowo rekompensowało to wydarzenie w formie online, które transmitowaliśmy tydzień później.

Koncert Bastardy był wyjątkowym, mistycznym przeżyciem i chyba wszyscy mieliśmy uczucie, że niguny dobrze zrobiły nam w duszach. Bastardę gościliśmy w Kołbaczu po raz drugi, ale ze względu otaczający nas egzystencjalny, pandemiczny niż, to ten konncert był wyjatkowy. Bliski jest nam sposób interpretowania tradycji muzycznych przez Bastardę - uduchowiony, a przy tym nawiązujący do współczesnej wrażliwości.   Po koncercie mieliśmy okazję zobaczyć  trzecią odsłoną mappingu, inspirowaną w tym roku cysterskimi żywiołami. W tę magiczną przestrzeń zabrała nas ekipa Pushka Studio - Bartosz Wójcicki i Jakub Cwajda, którzy odpowiadali za wizualną stronę mappingu. Muzykę skomponował dla nas po raz kolejny Artur Sosen Klimaszewski. Znów ożyły pocysterskie mury i wypełniły się poetycką wizją cysterskiej historii. W czterech sekwencjach pokazaliśmy żywioły, które zagrały ważną rolę w budowie potęgi kołbackiego opactwa.Piękne fotografie podczas wydarzenia wykonał nas Tomasz Tarnowski - wielkie dzieki druhu!!!

Światło i dźwięk podczas koncertu świetnie zagrały dzięki:  Novik Technika.
Realizacją filmową koncertu oraz mappingu zajęło się po raz kolejny studio TwoShots.

---
13 edycja "Cieni zapomnianych kultur" dofinansowana została ze środków Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Gryfinie, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2020.

Dziękujemy także naszym lokalnym sponsorom – nieustraszonym przyjaciołom pocysterskiego Kołbacza: Asko-Tech, Elte, Odra Land, Spółka Wodna Kołbacz, MN Sport, Apteka Karotka i Instytut Zootechniki Zakład Doświadczalny w Kołbaczu oraz prywatnym darczyńcom! Wspaniale, że w tym trudnym czasie możemy liczyć na Wasze wsparcie :)

Mapa dźwiękowa Kołbacza

Efekt nagrań terenowych zrealizowanych przez lokalną młodzież pod kierunkiem Michała Zygmunta, w ramach projektu "Ogród inspiracji" WIĘCEJ...

Mapping 3D

Trzy odsłony mappingu, inspirowane historią opactwa cystersów w Kołbaczu, zrealizowane podczas "Cieni zapomnianych kultur" 2018-2020 WIĘCEJ...

Rozeta inspiruje

Słynna kołbacka rozeta inspiruje i dziś - stanowi atrakcyjny motyw dla wzornictwa i promocji regionu. WIĘCEJ...

Życie w kolektywie

Wystawa prezentująca społeczność Kołbacza i okolic zorganizowaną wokół socjalistycznej idei agromiasta. WIĘCEJ...

Pierwszy Film o Kołbaczu

Film powstał w ramach warsztatów filmowych dla młodzieży Polska.doc (11-17 lipca 2011 r.). WIĘCEJ...

Podróż przez Weizacker

Strój pyrzycki, strój Weizacker... Dwie nazwy splecione w jedną, niezwykłą historię... WIĘCEJ...

Doba z cystersami

Wystawa fotografii Piotra Kubickiego, której wernisaż odbył się 25 października 2008 roku, podczas pierwszej edycji projektu kulturalnego „Cienie zapomnianych kultur”. WIĘCEJ...